×
واتساپ چیست؟

تاریخ انتشار :

اشتـــراک گـــذاری مطلب

واتساپ چیست؟

واتساپ

شاید تقریبا 10 سالی باشد که برنامه و اپلیکیشن های پیامرسان مختلفی روانه بازار شدند که هر کدام در نوع خود جذاب و کاربردی بودند و هستند.

اولین پیامرسانی که خیلی کاربردی و به واسطه استیکرهایش و امکان ساخت گروه جذابیت و محبوبیت خاصی در دل کاربران داشت وایبر بود.

بعد از ازکار افتادن و تقریبا کنار زده شدن آن تلگرام به بازار آمد و با به روز رسان های مختلفی که منتشر کرد توانست به خوبی وایبر و حتی بهتر از آن عمل کند. هم زمان با تلگرام واتساپ یا بهتره بگیم واتس اپ شروع به کار کرده بود اما محبوبیت تلگرام را نداشت.

بعد از فیلتر شدن تلگرام در ایران جایگزین شدن واتساپ خیلی زود اتفاق افتاد تا اکثر گروه های کاری و اداری و حتی جمع دوستانی که به سختی دسترسی به فیلترشکن داشتند به این سمت کوچ کنند.

واتس اپ اما همچنان باگ یا ایرادهای اساسی خودش مانند پاک کردن پیام فرستاده شده رو در خودش دارد اما تبدیل به پرکاربردترین اپلیکیشن پیامرسان خصوصا در ایران شده است.

واتس اپ یا WhatsApp به گفته سازندگان این اپلیکیشن تقلیدی است از کلمه ی WhatsUp به معنای چه خبر؟

واتس اپ در سال 2014 به فیسبوک ملحق شده است اما فعالیت خودش را به عنوان یک برنامه مستقل در سراسر جهان ادامه میدهد.

 

واتساپ

 

قابلیت های واتساپ

واتساپ همچون سایر برنامه ها و اپلیکیشن های پیامرسان قابلیت ارسال پیام به صورت متن، عکس، ویدیو و وویس را نیز دارد. قابلیت تماس صوتی و یا تصویری قابلیت بسیار مهمی است که این روزها تمام این برنامه ها اگر نداشته باشند یک ضعف به حساب می اید. تا همین چند وقت پیش واتساپ قابلیت تماس تصویری همزمان 4 نفر با هم را داشت که اخیرا با انتشار به روز رسانی این تعداد را به 8 نفر ارتقا داد که اتفاق خیلی خوبی برای این برنامه است.

واتساپ هم اکنون برای تمام سیستم عامل های اندروید (Android) و ios و ویندوز در دسترس است. نسخه وب این برنامه هم قابل استفاده است اما بر خلاف تلگرام شما نمیتوانید هم زمان بر روی چند دستگاه از نسخه دسکتاپ یا وب واتساپ استفاده کنید که شاید یک امتیاز منفی دیگر برای آن باشد.

 

اینستامارکت

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...