×
توییت و ریتوییت چیست؟

تاریخ انتشار :

اشتـــراک گـــذاری مطلب

توییت و ریتوییت چیست؟

توییت و ریتوییت چیست؟

توییتر (tweeter) نام یک رسانه در دسته سوشیال مدیا یا همان شبکه اجتماعی خودمان است که در در مارس سال ۲۰۰۶ توسط چهار نفر به نام های جک دورسی، نوح گلس، بیز استون و اوان ویلیامز بوجود آمد و در ژوئیه ۲۰۰۶ آغاز به کار کرد. معنی لغوی توییت (tweet) جیک جیک کردن است اما توییت در این اپلیکیشن به معنای این است که یک کاربر در این برنامه متن، عکس و یا ویدیو را به اشتراک بگذارد. در اینجا کاربر محدود به استفاده از ۲۸۰ کاراکتر میباشد.

توییت و ریتوییت

به دلیل ویژگی‌های خاصی که توییتر دارد بسیاری از روزنامه‌نگاران از این طریق برای خبررسانی استفاده می‌کنند. بسیاری از روزنامه‌نگاران ایرانی و رسانه‌های فارسی‌زبان در توییتر عضو هستند و آخرین رویدادها را در صفحه خود به روز می‌کنند. بسیاری از گزارشگران از توییتر به عنوان یک ابزار خبررسانی به‌روز استفاده می‌کنند. توییتر می‌تواند به عنوان سریع‌ترین خبررسان جهان مطرح شود چون هر کاربر توییتر خود یک گزارشگر می‌باشد و ناخودآگاه از موضوعات اطراف خود تویت می‌کند.
ریتوییت (Retweet) را اگر بخواهیم معنای لغوی اش را بدانیم در واقع همان بازنشر می باشد اما این عمل در توییتر به چه کعناست؟  با کمک ریتوییت کاربر می تواند توییت یا محتوای کاربر دیگری را به فالوورها و جامعه توییتری خود به اشتراک بگذارد.

اگر از لحاظ قانونی و رعایت حق کپی رایت هم به مسائل مربوط به یک عکس، ویدیو و یا متن نگاه کنیم ریتوییت در توییتر رویکرد جالب توجهی است. البته این نکته هم لازم به ذکر است که برخی از توییت ها lock  یا قفل شده هستند و نمیتوانید آنها را ریتوییت کنید همچنین به طبع این کار برای توییت های خودتان هم صادق است.
با رفتن به بخش نوتیفیکیشن ها میتوانید ببینید که اخیرا چه توییت هایی ریتوییت و حتی توسط چه کسی انجام شده است.

در ادامه مطالب اینستامارکت با ما همراه باشید

برچسب ها :


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...